– Współpraca z instytucjami

Przedszkole stale współpracuje z:

• Poradnią psychologiczno -pedagogiczną oraz z psychologiem ze Szkoły Podstawowej nr 95 (organizowanie spotkań dla rodziców ze specjalistami, ciągła współpraca nauczycieli z psychologiem)
  • Radą Osiedla Pracze Odrzańskie (wspólne działania z okazji Dnia Dziecka, Pomoc dzieciom z rodzin ubogich)
  • Stowarzyszeniem Rodziców Na Rzecz Pomocy szkołom „- Przyjazna Szkoła” 1% (pozyskiwanie funduszy na zakup sprzętu sportowego dla urozmaicenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej)
  • Stowarzyszeniem „Ludzie Ludziom” (pomoc przy wykonywaniu drobnych remontów np. malowanie, tapetowanie itp.)
  • Fundacją Dogolandia ( kształtowanie bezpiecznych postaw dzieci w kontaktach z psami, proekologicznych postaw dzieci w stosunku do zwierząt)
  • Liga Ochrony Przyrody ( udział dzieci w różnych konkursach ekologicznych, wyjazdy do leśniczówki, spotkania z leśnikiem, pszczelarzem)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Przedszkole nr 8 (coroczny udział dzieci w spartakiadzie sportowej, udział w konkursach, wymiana strojów na uroczystości przedszkolne, wspólne organizowanie Rad Pedagogicznych)
  • Przedszkole nr 10 ( udział dzieci w konkursach, wspólne organizowanie Rad Pedagogicznych, wymiana strojów na uroczystości przedszkolne)
  • Szkoła Podstawowa nr 22 (wspólne działania w ramach projektu „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”, udział dzieci przedszkolnych i szkolnych w lekcjach integracyjnych)
  • współpraca z Policją, Strażą Pożarną (wspólne działania pt.” Bezpieczny Przedszkolak”)
  • współpraca z rodzicami (organizowanie przeglądów stomatologicznych i ortodontycznych, współpraca przy organizowaniu różnych uroczystości przedszkolnych, festynów).

PRZEDSZKOLE NR 62 STUMILOWY LAS
ul. Stabłowicka 97,