– Zajęcia dodatkowe

W Przedszkolu nr 62 „Stumilowy Las” realizowane są zajęcia dodatkowe z uwzględnieniem potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Zajęcia te dostępne są dla każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola. Należą do nich:

• MALI WSPANIALI

• ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

• GIMNASTYKA

• RELIGIA

• J. ANGIELSKI

MALI WSPANIALI

Promocja aktywności fizycznej i nawyków związanych ze zdrowym trybem życia, w tym także racjonalnego odżywiania, to główne cele programu „Mali Wspaniali”, który realizowany jest w naszym przedszkolu . W projekcie biorą udział wszystkie nasze dzieci, które oswoją się z elementami sztuk walki. Zajęcia poprowadzą specjalnie przeszkoleni studenci z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Głównym założeniem programu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej przedszkolaków z naciskiem na przeciwdziałanie wadom postawy i stóp oraz rozwój psychomotoryczny dzieci. Dodatkowym atutem zajęć jest nauka wybranych zagadnień ze sztuk walki, co wpływa na poprawę procesów poznawczych dzieci, zmniejsza nadpobudliwość ruchową, pozwala przedszkolakom na zidentyfikowanie swoich mocnych stron, uczy współpracy w grupie oraz wzmacnia sferę emocjonalno-społeczną. Zajęcia w naszym przedszkolu odbywają się w środy w każdej z grup i trwają 30 min.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
 Profilaktyka logopedyczna mieści się w obszarach działania logopedii wychowawczej jej celem jest świadome, systematyczne i zorganizowane stymulowanie procesem nabywania przez dziecko sprawności warunkujących prawidłowy przebieg kompetencji językowej i komunikacyjnej. Zajęcia logopedyczne odbywają się w poniedziałki i mają charakter indywidualny.

GIMNASTYKA
Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej maja na celu rozwijać w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawić kondycję fizyczną, a także korzystnie wpłynąć na ogólny rozwój dziecka, wzmocnić organizm jak również kształtować prawidłową postawę dziecka. Prowadzone są one w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych. Na zajęciach będą wykorzystywane najprostsze elementy biegu, rzutu, skoku, pełzania, czworakowania i ćwiczeń równowagi. Gimnastyka w naszym przedszkolu odbywa się w poniedziałki i środy i trwa 30 min.

J. ANGIELSKI
W każdej z grup realizowane są zajęcia z języka angielskiego raz w tygodniu. W grupie najmłodszej zajęcia trwają 15 min, zaś w grupach starszych 30 min. Dzieci rozwijają umiejętność rozumienia bardzo prostych poleceń w języku obcym nowożytnym i reagowania na nie. Podczas zajęć wykorzystywane są różne formy aktywności, m.in. w zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne czy teatralne

TWÓRCZE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW
Innowacyjny program edukacyjny „Lekcje twórczości – twórcze rozwiązywanie problemów (TRP) w praktyce” powstał z inicjatywy Akademii Twórczego Nauczyciela przy wsparciu i zaangażowaniu Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Program jest jednym z głównych założeń strategii edukacyjnej miasta.
Głównym założeniem programu jest kształcenie umiejętności słuchania, dyskutowania, indywidualnego i zespołowego podejmowania decyzji, samodzielności w nauce i myśleniu, pracy w zespole, wyciągania wniosków, nauka samooceny i oceny koleżeńskiej, nauka myślenia twórczego poprzez poznanie wybranych, najprostszych heurystyk twórczych i ich wykorzystywanie w rozwiązywaniu zadań i problemów. Tak rozumiane kształcenie umieści wrocławskie przedszkola i szkoły w gronie podmiotów, które są twórcami, a nie tylko odbiorcami idei i innowacyjnych rozwiązań we współczesnej edukacji. Z Przedszkola nr 62 w roku szkolnym 2016/2018 w szkoleniu uczestniczyły dwie nauczycielki, które w swoich grupach realizują innowację pedagogiczną.

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

PRZEDSZKOLE NR 62 STUMILOWY LAS
ul. Stabłowicka 97,