– Aktualności

II

PRZERWA WAKACYJNA 2022

Szanowni Rodzice!

W tym roku szkolnym 2021/2022,

przerwa wakacyjna przewidziana jest na miesiąc SIERPIEŃ 2022

 

 

SYSTEM OPIEKI WAKACYJNEJ W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO – HARMONOGRAM PRZYGOTOWAŃ

 1.  Ujednolicenie procedury w zakresie systemu opieki wakacyjnej w szczególnie uzasadnionych przypadkach przewiduje następujące terminy:
  wydawanie rodzicom (za potwierdzeniem) deklaracji korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym, z wyznaczonym terminem złożenia wypełnionej deklaracji (14.05);
  złożenie podania przez rodzica wraz z uzasadnieniem o konieczności korzystania z innego przedszkola  (31.05);
  zebranie deklaracji i podań od rodziców (31.05) z określeniem pełnych tygodni korzystania z placówki;
  analiza wykorzystania miejsc w placówce w okresie wakacyjnym (do 15 czerwca);
  rozpatrywanie złożonych przez rodziców podań oraz analiza uzasadnień (do 15 czerwca), decyduje dyrektor z uwagi na znajomość środowiska rodzinnego dziecka (nie zawsze będzie to najbliższa placówka);
  – wskazywanie rodzicom, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, innego przedszkola, z którego może skorzystać dziecko (do 15 czerwca);
  – wskazywanie przedszkoli w obrębie placówek podległych pod danego koordynatora, a w przypadku braku miejsc w tym rejonie – w granicach  miasta (ścisła współpraca dyrektorów placówek w obrębie grupy koordynatorów).

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,DRZEWA WOKÓŁ NAS”

Nasz wspaniały przedszkolak Mikołaj z grupy I „Puchatki” wziął udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 149 „Tęczowa Polanka”. Otwarcie wystawy i wernisaż prac odbędzie się w terminie od 12.10.2020 r. do 30.10.2020 r. (zdjęcia prac konkursowych będzie można oglądać na stronie internetowej Przedszkola nr 149 „Tęczowa Polanka”).

Czyściochowe Przedszkole

 

Czyściochowe Przedszkole to program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

 

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

 

Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie EKO LUDEK

W tym roku nasza placówka bierze udział w : Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek” jest odpowiedzią na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. Kształtowanie tej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka formuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

Cele projektu:

 • przekazywanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach i zjawiskach przyrodniczych znajdujących się w najbliższym środowisku,
 • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wszelkie zmiany w środowisku, których sprawcą jest człowiek,
 • zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami i zadaniami ochrony roślin i zwierząt,
 • przyzwyczajanie do oszczędzania bogactw ziemi, wyrabianie przekonania, że surowce naturalne trzeba oszczędzać, zbierać surowce wtórne,
 • przyzwyczajanie dzieci do ładu i porządku w swoim najbliższym środowisku,
 • kształtowanie wrażliwości estetycznej (ład, porządek w najbliższym otoczeniu),
 • stworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i dokonywania obserwacji zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku,
 • kształtowanie postaw twórczych w kontaktach z przyrodą,
 • rozwijanie u dzieci wrażliwości na piękno przyrody.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

Archiwum

BIP

Logo BIP

Adres

PRZEDSZKOLE NR 62 STUMILOWY LAS
ul. Stabłowicka 97,
54-062 Wrocław

Do góry

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Wyłącz