„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie wiedzy zdobytej w szkole średniej, ale w piaskownicy niedzielnej szkółki. Tam się nauczyłem, że trzeba:

– dzielić wszystko,
– postępować uczciwie,
– nie bić innych,
– odkładać na miejsce każdą znalezioną rzecz,
– sprzątać po sobie,
– nie brać nic, co do mnie nie należy,
– powiedzieć „przepraszam”, jeśli się kogoś uraziło,
– myć ręce przed jedzeniem,
– spuszczać wodę,
– jeść ciepłe bułeczki i popijać zimnym mlekiem,
– prowadzić zrównoważone życie, trochę się uczyć i trochę myśleć, malować i rysować, i śpiewać, i tańczyć, i bawić się, i codziennie trochę popracować,
po południu zdrzemnąć się.
A kiedy wyjdziesz z domu, uważaj na ruch, trzymaj ręce i kij przy sobie.
Zwracaj uwagę, jak cudowne jest wszystko, co ciebie otacza (…)
Zapamiętaj też to ważne słowo, jedno z pierwszych, jakiego się nauczyłeś: PATRZ.

Wszystko to, co trzeba wiedzieć, gdzieś istnieje. Niepodważalne reguły i miłość, i troska o higienę. Ekologia i polityka, i równość wszystkich, i zdrowe życie.”

– Robert Fulghum –

Misją naszego Przedszkola jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla dzieci, nauczycieli oraz pracowników. Jesteśmy placówką, w której wszyscy wzajemnie uczymy się tolerancji wobec innych, zrozumienia i współpracy. Staramy się zawsze pielęgnować u naszych małych podopiecznych naturalną energię i spontaniczność oraz wspierać wszystkie małe jak  i duże sukcesy.

Jesteśmy gotowi uczestniczyć w długim oraz niepowtarzalnym okresie jakim jest wychowanie naszych przedszkolaków.